موسسه LPI کانادا (Linux Professional Institute)، یک موسسه غیر انتفاعی است که به ارائه آموزش های تخصصی و مدارک حرفه ای لینوکس می پردازد.

مباحث آموزشی LPI به هیچ نسخه خاصی از لینوکس وابستگی ندارد و شامل همه نسخه های لینوکس می گردد. این امر با پوشش دادن Core system (آنچه بین تمام نسخه های لینوکس یکسان است) و مدیریت بسته های نرم افزاری .rpm و .deb از همان دوره های ابتدایی میسرگردیده است.

آزمون های LPI در اکثر کشورهای دنیا و به زبان های مختلف، به صورت کامپیوتری و یا کاغذی برگزار می گردند.

LPI جوامع کاربری فعال و متعهد، شرکت ها، متخصصان فناوری اطلاعات، سازمان های آموزشی و سایر داوطلبان را برای رسیدن به اهداف موسسه گرد هم می آورد. موسسه LPI در سراسر جهان به عنوان یک سازمان برتر در زمینه پشتیبانی و استفاده از لینوکس حرفه ای، متن باز و نرم افزار های آزاد شناخته شده است.

گواهینامه های معتبر و بین المللی موسسه LPI توسط مراکز آموزشی و آزمون همکار این موسسه به هزاران نفر در سراسر نقاط جهان اعطا شده است.

فناوران آنیسا اولین همکار یا نماینده این موسسه در ایران است که بیش از 9 سال به آموزش تخصصی لینوکس بر اساس سرفصل های استاندارد تعیین شده توسط این موسسه پرداخته است.

اساتید "فناوران آنیسا" اساتید رسمی موسسه LPI بوده و دارای مدرک LCI هستند.

آزمون های بین المللی LPI نیز آخرین پنج شنبه هر ماه به صورت رسمی در محل موسسه برگزار می شود. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه برگزاری آزمون، به لینک "آیین نامه شرکت در آزمون بین المللی" مراجعه فرمایید.